Українські клуби в єврокубках: найтемніше буває перед світанком?

Динамо Бенфіка

Українські клуби остаточно залишили єврокубки сезону 2021/22 рр. Точніше втратили всі шанси на продовження боротьби вони синхронно ще в минулому турі, два тижні тому, але тепер офіційно завершили сезон.

Востаннє Україна залишала без єврокубкової весни досить далекої осені 2007-го. Щоб зрозуміти, наскільки це давні часи, згадаємо, що наступного після того року президентом США став Барак Обама, Медведєв зробив рокіровочку з Путіним на посту президента, але це не зашкодило їм окупувати Грузію. А ще Стів Джобс розробив перший айфон, у світі з’явилася перша система Андроїд, яку ми нині бачимо на більшості смартфонів, планшетів і телевізорів, а долар в Україні був «по п’ять»…

Що ж до спортивного світу, то саме в той період дебютували в основі своїх клубів молоденькі Коноплянка і Ярмоленко; Андрій Шевченко повернувся до Мілану із Челсі, а Андрій Воронін перейшов до Ліверпуля. Президентом УЄФА став Мішель Платіні, а Україна виграла право проводити Євро’2012.

Коротше минула, видається, ціла епоха — так довго, що ми встигли вирішити, ніби наші клуби вийшли на такий рівень, коли грати навесні для них навіть не досягнення, а повсякденність. Ось тільки це давно не так, про що сигналізував стрімко деградуючий чемпіонат.

Насправді два гранди залишалися більш-менш на плаву, але прірва під ними все збільшувалася. Поступово дійшло до того, що наші клуби «другої руки» почали виходити до групових етапів Ліги Європи лише за умови вдалого жеребкування. Цього ж року не допомогло навіть воно. УЄФА, наче під формат наших колосів і ворскл, ввело третій євротурнір, але вони й туди не змогли пробитися. Українці вилітають уже від команд Закавказзя і Середньої Азії колишнього СРСР, яких не так давно просто виносили. Далі, видається, нема куди…

Та й рівень українських грандів абсолютно не зростає. Так, вони вдруге поспіль вдвох вийшли до групового раунду Ліги Чемпіонів, але насправді «довготривалість і бурхливість» роману з головним євротурніром і для Динамо, і для Шахтаря також дуже залежать від якості жеребкування. Воно може подарувати і суперклуби з перших двох кошиків послабші, і аутсайдера-вискочку, якого можна опустити на четверте місце, залишивши за собою бодай двері в Лігу Європи.

Цього року жереб був максимально суворий для наших — і монстри потужні, і аутсайдери не допомогли. В Динамо їх і не було: Баварія просто не помічала суперників, Бенфіка — також на ходу. Залишалося поборотися з «розібраною» й «осиротілою» без Мессі Барселоною, однак динамівці діяли так несміливо в матчі з цим суперником, що розраховувати їм відверто не було на що.

Підсумок — одне очко в шести матчах, один забитий гол і справедливе останнє місце. Заради справедливості відзначимо, що в році, до якого ми влаштовували екскурсію на початку цього матеріалу, Динамо зіграло ще гірше — у групі з Манчестер Юнайтед, Ромою і Спортингом кияни взагалі не взяли жодного очка.

Шахтарю нині пощастило з жеребкуванням в сезоні трішки більше — гірникам «простелили» досить прохідних суперників на відбірковій стадії, «дали» в групі Шериф, але все завершилося не менш болючим ляпасом. Новий тренер гірників Роберто Де Дзербі поки так і не зміг підняти рівень гри команди, отож, в групі команда набрала 2 очки (лише одне у двобоях з Шерифом — пробили дно), забила два голи і також посіла 4 місце…

Ну, а на завершення про Зорю — яка вже протягом кількох років виконує обов’язки третьої сили в українському чемпіонаті. Виконує, щосезону втрачаючи групу лідерів. Головному тренеру Віктору Скрипнику до того вдавалося якось відроджувати луганчан «з попелу», але цього року до всіх бід додалася епідемія травм і хвороб, отож, вивести команду на звичний рівень не вдалося. В групі Ліги конференцій Зоря виступила в свою силу, здобула навіть дві перемоги, чим хоч трішки зміцнила цьогорічний коефіцієнт України в єврокубковій таблиці, але далі пробитися не змогла…

Підсумок, на жаль, абсолютно не втішний, але на завершення влиймо ложечку меду в цю діжку дьогтю. Найтемніша пора доби, як правило, буває перед світанком: у тому далекому 2007-ому ми теж не мали приводів для оптимізму, але вже у наступному сезоні — 2008/09 рр. — Шахтар виграв Кубок УЄФА, Динамо грало в півфіналі цього турніру, а Металіст дійшов до стадії плей-офф. Чому б не повторити той стрімкий зліт?!! Чи то дурень думкою багатіє…

Роман КИПИБІДА  

Читайте також:
Жеребкування плей-офф відбору на ЧС-2022: Україна зіграє проти Шотландії

Коментувати

Попередня стаття

Коронавірус на Тернопільщині сьогодні: статистика станом на 11 грудня

Наступна стаття

Коронавірус на Тернопільщині сьогодні: статистика станом на 12 грудня