Уряд дозволив роботу шкіл і дитсадків у “червоній зоні” карантину

Кабінет міністрів змінив правила віднесення регіонів до червоної зони, а також дозволив роботу освітніх закладів у “червоній” карантинній зоні.

Кабінет міністрів України на засіданні в середу, 16 вересня дозволив роботу шкіл і дитячих садочків у населених пунктах “червоної” карантинної зони. Згідно з новими правилами, які уряд ухвалив у середу, 16 вересня, тепер рішення про заборону роботи таких закладів повинні прийняти як урядова комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС), так і регіональні комісії.

Як наголосив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, рішення про заборону роботи шкіл і дитсадків у «червоній» зоні повинно прийматися виключно спільно урядовою і регіональною комісіями.

Також уряд змінив правила віднесення регіонів до «червоної» зони. Згідно з ними, найвищий рівень епідеміологічної небезпеки в регіонах буде вводитися за умови п’ятикратного перевищення середньої по країні захворюваності на коронавірус.

За новими правилами, рішення про те, які обмеження вводити у «червоній» зоні, а які – ні, урядова комісія ТЕБ і НС прийматиме спільно з регіональними комісіями.

«Проектом акта пропонується внести зміни до постанови уряду від 22 липня №641 і передбачити, що “червоний” рівень епідемічної небезпеки встановлюється спільним рішенням державної та регіональної комісій з питань ТЕБ та НС в разі завантаженості більше 75% ліжок в лікарнях регіону протягом 5 днів поспіль і перевищення середнього рівня захворюваності на 100 тис. населення за 14 днів більше ніж у п’ять разів», – сказав на засіданні уряду міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, якого процитувала агенція «Інтерфакс-Україна».

«Протиепідемічні обмеження і їх кількість на території з “червоним” рівнем небезпеки будуть визначатися спільним рішенням державної та регіональної комісій з ТЕБ і НС із переліку, визначеного постановою. Це може бути закриття всіх сфер або поступове обмеження деяких сфер, які в конкретному регіоні призводять до спалахів хвороби », – додав міністр.

Також уряд послабив карантині обмеження в «помаранчевій» зоні, дозволивши перевозити в громадському транспорті понад 50% пасажирів на сидячих місцях. Також уряд скасував норму, за якою заклади культури (театри, кінотеатри тощо) могли бути заповнені лише на 50%.

Тексти урядових рішень мають бути опубліковані після їхнього доопрацювання впродовж одного дня.

Нагадаємо, починаючи з 31 липня в Україні почали запроваджувати карантинні зони  за рівнем епідемічної небезпеки: зелену, жовту, помаранчеву і червону.

Втім, нове карантинне зонування викликало невдоволення у жителів і влади міст, віднесених до червоної зони. Так, влада Чернівців, Тернополя та Івано-Франківська подали позови до уряду, в яких оскаржували включення їхніх міст до червоної зони.

Окрім того у Тернополі, всупереч урядовій забороні, відмовилися закривати школи та дитсадки. А з початку цього тижня дитячі садки також запрацювали і в Івано-Франківську.

Читайте також:
МОЗ перегляне карантинні обмеження для закладів освіти і транспорту

Коментувати

Попередня стаття

Помер колишній депутат Тернопільської облради Олександр Стадник

Наступна стаття

Аварія у Тернополі: на проспекті Злуки зіткнулися Тойота і Ланос (ФОТО)