Єдиний у світі храм з вишитим іконостасом знаходиться на Тернопільщині

З нагоди дня вишиванки в Православній церкві України розповіли про храм, який має унікальний вишитий з бісеру цільний іконостас.

Аналогів цьому іконостасу немає не лише в Україні, а й у світі, повідомили сьогодні, 21 травня, на сторінці ПЦУ у Фейсбуці.

Побачити його можна в церкві Покладення ризи Пресвятої Богородиці (ПЦУ) у селі Тютьків Теребовлянського району Тернопільської області.

П’ять років тому з благословіння настоятеля храму за цю роботу взялися родини цього невеличкого, але дружного села. За схемами вишивки ікон, які були розроблені відповідно до церковних канонів, майстрині вручну впродовж півтора року вишивали ікони. Потім їх обрамили в ажурний різьблений липовий каркас, об’єднали у трьохярусний іконостас і були вражені красою: понад 7 квадратних метрів вишитих вручну 18 ікон із бісеру (найбільша з них висотою понад 1,8 м), намистинки якого переливаються і створюють справжній 3D-ефект! Майстрині підрахували, що на цю роботу пішло 1 мільйон 436 тисяч 433 бісеринки. Але на цьому вони не зупинилися, й досі продовжують вишивати нові образи.

“Жодна фотографія не передасть усієї живої краси вишитого іконостасу, тож радимо всім обов’язково додати до своїх майбутніх, посткарантинних мандрівних планів і храм Покладення ризи Пресвятої Богородиці, що на Тернопільщині. Такого унікального цілісного вишитого бісером трьохярусного іконостасу ви більше ніде не побачите!” – запевняють у ПЦУ.

Коментувати

Попередня стаття

Тернополянин, якого підозрюють у крадіжці автомобіля на “Канаді”, знову відзначився

Наступна стаття

У Тернополі спіймали двох боксерів, які на проспекті Бандери спалили автомобіль (ВІДЕО)