Мінрегіон оприлюднив проекти майбутніх районів – як виглядатиме Тернопільщина та її сусіди

На Тернопільщині Мінрегіон наразі пропонує залишити тільки три райони, але іще можливі зміни.

Міністерство громад і територій оприлюднило проекти майбутніх районів України, які планують утворити в рамках продовження децентралізації.

Проекти опубліковані на сайті «Децентралізація», який є головним порталом реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

У відомстві зазначили, що карти майбутніх районів підготовлені на основі пропозицій обласних державних адміністрацій і тривалих консультацій з асоціаціями та експертним середовищем і підкреслили, що це в своїй сукупності є лише першим проектним документом, який ще зміниться в ході узгоджень і попередніх обговорень на рівні уряду перед його схваленням.

Усі пропозиції в 2019-2020 році пройшли широке обговорення. Обласні державні адміністрації надали свої пропозиції, виходячи з «Методичних рекомендацій щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня».

Рекомендації визначають нижчу межу чисельності населення у майбутньому районі – 150 тис. жителів (хоча у пропозиціях є і менш населені райони). Цей критерій, у свою чергу, базується на «Класифікації територіальних одиниць NUTS-3» Європейського Союзу.

Наразі в Україні 490 районів. При цьому в деяких з них проживає менше ніж 10 тисяч людей, а в деяких – понад 150 тисяч.

З провадженням реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, 26 районів повністю покриті об’єднаними громадами, на рівень яких в рамках децентралізації владних повноважень перейшли майже всі повноваження райдержадміністрацій та районних рад.

Території 164 районів покриті ОТГ від 50% до 99%. Це означає, що РДА цих районів здійснюють свої повноваження на менше половині їх території. І лише на території 75 районів (16%) не утворено жодної ОТГ. Фактично, інститут РДА повноцінно функціонує лише на території 75 районів.

В Мінрегіоні звертають увагу на те, що райони є штучними утвореннями для організації на їх території, в першу чергу, державної виконавчої влади, і ключовим тут є максимальна ефективність з мінімальними затратами на її утримання.

Послуги, які раніше громадяни отримували в райцентрах, надаватимуться на найближчому до людей рівні – рівні громад, як це сьогодні вже відбувається в об’єднаних громадах, у Центрах надання адміністративних послуг.

Тернопільська область, райони

 

На Тернопільщині замість тепер існуючих 17 районів планують утворити лише 3 – Кременецький, Тернопільський і Чортківський.

Нагадаємо, обласні чиновники наполягають на тому, щоб утворити іще четвертий район із центром у Бережанах.

Щоправда, така пропозиція неоднозначно сприймається мешканцями краю. Зокрема, нещодавно бунтували на Зборівщині, бо у майбутньому хочуть до Тернопільського, а не до Бережанського району.

Ось коротко про ситуацію з укрупненням районів по сусідніх областях.

На Івано-Франківщині наразі 14 районів планують утворити тільки 5 – Івано-Франківський, Калуський, Коломийський, Косівський та Надвірнянський.

На Львівщині замість теперішніх 20 районів планують утворити 7 – Дрогобицький, Золочівський, Львівський, Самбірський, Стрийський, Червоноградський та Яворівський.

У Волинській області наразі 16 районів, планують утворити 4 – Володимиро-Волинський, Камінь-Каширський, Ковельський та Луцький.

У Рівненській області наразі 16 районів, планують утворити 4 – Вараський, Дубенський, Рівненський і Сарненський.

У Хмельницькій області наразі 20 районів, планують утворити 5 – Шепетівський, Старокостянтинівський, Хмельницький, Дунаївецький та Кам’янець-Подільський.

У Чернівецькій області наразі 11 районів, натомість планують утворити тільки 3 – Сторожинецький, Хотинський та Чернівецький.

Івано-Франківська область, райони

Львівська область, райони

Волинська область, райони

Рівненська область, райони

Хмельницька область, райони

Чернівецька область, райони

Коментувати

Попередня стаття

У Тернопільській області на аварійному мості провалилася вантажівка (ФОТО)

Наступна стаття

Аварія на Тернопільщині: автомобіль злетів з дороги у поле (ФОТО)