В Україні посилять покарання за нетверезе керування автомобілем

Це каратиметься кримінальною відповідальністю та штрафами

З 1-го липня в Україні будуть впроваджені більш жорсткі покарання за водіння авто в нетверезому стані.

Для водіїв діятиме кримінальна відповідальність, а також суттєво збільшиться сума штрафів, повідомляє ТСН.

Штраф за водіння напідпитку збільшується від 10,2 тисячі гривень до 17-34 тисяч гривень. А в разі повторного порушення новий штраф становитиме 51 тисячу гривень. Крім штрафних санкцій, нововведення передбачають позбавлення прав на термін до 3 років.

Штраф та позбавлення прав передбачається за сам факт перебування за кермом у нетверезому стані. Якщо такий горе-водій спричинить ще й ДТП з тілесними ушкодженнями, то почне діяти інша норма закону, яка передбачає ще й позбавлення волі.

Конкретні дії, за які почне вводитися кримінальна відповідальність:

– керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;

– передавання керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;

– відмова водія від проходження медичного огляду на стан сп’яніння або щодо вживання таких лікарських препаратів;

– вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їхній основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до ухвалення рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування.

Читайте також:
На Тернопільщині священник отримав 3 роки тюрми за п’яну аварію, в якій травмувалося 7 людей

Коментувати

Попередня стаття

Врізалися у дерево: в аварії у Кременецькому районі загинув пасажир “Тойоти”

Наступна стаття

Під час відпочинку на Дністрі загинув 57-річний житель Тернопільщини