У лісах Гусятинщини спіймали дуже п’яного водія. Що вирішив суд?..

Гусятинський районний суд розглянув справу щодо водія автомобіля “ВАЗ 2109”, який попався за кермом у стані алкогольного сп’яніння.

Порушника було зупинено у селі Красне Гусятинського району 10 жовтня 2020 року ввечері, близько 22.50. Огляд на стан сп’яніння проводився у встановленому законом порядку у Гусятинській лікарні. Результат огляду вражаючий – 3 проміле алкоголю і це при тому, що у медичний заклад порушника зуміли доправити лише через годину після його зупинки.

І наразі трохи відступ від даної справи. Працівники поліції у селах Гусятинщини, розташованих на трасі Гримайлів-Сатанів, вкрай рідкісне явище. Це пояснюється віддаленістю від Гусятина, а також вкрай незадовільним станом дороги Гримайлів-Сатанів. Переїхати легковим автомобілем через ліс із села Вікно до села Красне – це вже подвиг. А далі ще гірше…

Місцеві водії прекрасно розуміють, що стражам порядку добратися до них не так просто, тому дають волю своїм життєвим слабкостям. Але коли поліцейські все ж таки добираються у ці медоборівські села, то даремно звідти не повертаються…

Отож, у селі Красне зупинили водія-порушника, у лікарні провели освідчення – 3 проміле алкоголю. І що далі?

А далі справа розвивалася за уже доволі звичним сценарієм. Водій, стосовно якого склали адмінпротокол, на судове слухання не з’явився, хоча про день і час розгляду справи був повідомлений належним чином.

Клопотання про перенесення розгляду справи він не подавав, а тому суд вирішив приступити до розгляду справи без його участі.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що у діях водія вбачаються ознаки адміністративного порушення, передбаченого ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (керування транспортним засобом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння).

Але порушення було вчинено 10 жовтня 2020 року, а судовий розгляд справи відбувся 15 січня 2021 року. Тобто з часу вчинення порушення минуло більше трьох місяців.

Нагадаємо, згідно з чинним законодавством, особа, яка скоїла адміністративне порушення може бути покарана не пізніше, ніж за 90 днів з часу скоєння порушення.

Отож, суддя Гусятинського районну суду Лисюк І. О. 15 січня постановила водія автомобіля “ВАЗ 2109” визнати винним у вчиненні адмінпорушення, передбаченого ч.1 ст. 130  і закрити провадження у справі у зв`язку у зв’язку із закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності.

Таким чином, порушник зумів уникнути штрафу у розмірі 10200 гривень, який передбачений за нетверезе водіння.

Ось так “легко” зійшло з рук порушення для водія, у крові якого виявили 3 проміле алкоголю.

До речі, 3 проміле – це не просто важкий стан сп’яніння. Медики вважають, що результат від 3 до 5 проміле алкоголю є вкрай небезпечним для здоров’я людини, який може навіть призвести до летального наслідку.

Читайте також:
Так просто: на Тернопільщині п’яний водій скоїв ДТП і суд не встиг його оштрафувати

Коментувати

Попередня стаття

Легенди футболу: володар «Золотого м’яча» 1991 року Жан-П’єр Папен

Наступна стаття

Коронавірус на Тернопільщині сьогодні: статистика за 21 січня