У Чортківській громаді зароблятимуть на пластикових пляшках

пластикові пляшки

У Чортківській громаді використані пластикові пляшки пресуватимуть спеціальним обладнанням, а після цього продаватимуть.

Для цього було придбано спеціальний прес для пластикових пляшок. Про це інформують у регіональному офісі U-LEAD у Тернопільській області.

Як повідомляють у громаді, вони за 100 тис. гривень придбали спеціальний прес для пластикових пляшок. Протягом тижня він вже повинен надійти до Чорткова. У нього окремо закидатимуть білі пляшки, окремо сині, окремо кольорові – адже так потім вигідніше продавати. Прес декілька разів стискатиме пляшки, допоки не вийде своєрідний пластиковий тюк. За одну годину придбаний прес здатний зробити від 4 до 6 таких тюків. Вага одного може сягати до 180 кг.

Паралельно триває робота щодо пошуків переробного підприємства, котрому продаватимемо зібраний та спресований пластик.

 «Досі пластик у нашій громаді безкоштовно збирає приватна фірма. Ми попросили їх про таку цінну для нас допомогу. Завдяки цьому ми не забруднюємо ПЕТ-пляшками навколишнє середовище та зокрема наш сміттєвий полігон. Весь зібраний пластик вивозять за межу нашої громади.  Тепер, коли ми вже придбали прес, навчимось ним працювати, КП «Чортківський ККП» власними силами забиратиме із корзин весь пластик, пресуватиме його та продаватиме! Ми довго до цього йшли, це черговий крок до реалізації нашої важливої стратегії, покликаної зробити громаду чистою», – коментує міський голова Чорткова Володимир Шматько.

За його словами, ОСББ, котрі у своїх дворах організують роздільне сортування сміття, в тому числі пластику, зможуть на цьому заробляти, оскільки  комунальне підприємство викуплятиме відсортовані ПЕТ-пляшки.

Нагадаємо, що нещодавно Програма «U-LEAD з Європою» запустила нову навчальну ініціативу для представників територіальних громад «Кроки для спеціалістів. Управління відходами». Для участі у навчальній програмі від Тернопільщини були відібрані Копичинецька та Підгаєцька територіальні громади. У регіональному офісі U-LEAD у Тернопільській області розповіли, що навчальна програма складатиметься із чотирьох модулів з теоретичною та практичною частинами, які допоможуть представникам громад напрацювати якісну систему управління відходами, включаючи низку управлінських та фінансових питань.

Читайте також:
Копичинецька та Підгаєцька громади удосконалять систему управління відходами

Коментувати

Попередня стаття

Сергій Надал про підготовку до зими: у Тернополі запускають єдину систему подачі тепла

Наступна стаття

У Бережанах грабіжник, який викрав з автомобіля 230000 гривень, отримав умовний термін