Зростання пенсії та мінімальної зарплати: що змінюється з 1 жовтня

гроші, гривні

З 1 жовтня в Україні зростуть мінімальні заробітна плата та пенсія.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці, повідомляє Пенсійний фонд України.

Зокрема, зазначається про перерахунки пенсійних виплат у зв’язку зі зміною розміру мінімальної заробітної плати з 6 500 грн до 6 700 грн.

Так, з 1 жовтня мінімальний розмір пенсії за віком у пенсіонерів, які досягли віку 65 років і більше та які мають страховий стаж не менше 35 років для чоловіків, не менше 30 років для жінок, становитиме 2 680 грн.

Крім того, з 1 жовтня отримувачам пенсії, яким виповнилося 70 років, встановлюється щомісячна компенсаційна виплата в розмірі до 300 грн (у межах 10 340,35 грн) до досягнення ними віку 75 років.

У ПФУ підкреслюють, що ця щомісячна компенсаційна виплата встановлюється незалежно від виду пенсії, закону, згідно з яким призначена пенсія, від тривалості страхового стажу та від факту роботи.

Також із 1 жовтня для пенсіонерів, яким виповнилося 70 років, встановлюється мінімальна пенсія на рівні 3 тис. грн за наявності повного страхового стажу або пропорційно набутому страховому стажу. Тим особам, у кого розмір пенсійної виплати з урахуванням надбавок, підвищень, інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 3 тис. грн, встановлюватиметься доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Зростуть з 1 жовтня 2022 року і мінімальні розміри «військових» пенсій по інвалідності. Зокрема, мінімальні пенсії для людей з інвалідністю внаслідок війни в залежності від групи інвалідності та військового звання становитимуть від 4 396 грн до 6 532,50 грн. Для інших – в залежності від групи інвалідності та звання – від 4 186 грн до 5 986,50 грн.

Збільшиться також і розмір Єдиного соціального внеску (ЄСВ). З 1 жовтня він становитиме 1474 гривні (22% від 6700 грн).

Нині це стосується переважно роботодавців, які нараховують ЄСВ на зарплати найманих працівників. ФОП, які також зобов’язані платити ЄСВ, були звільнені від цієї вимоги з 1 березня 2022 року до припинення війни, а також протягом наступних 12 місяців. Втім, вони можуть робити це добровільно для зарахування страхового стажу.

Крім того, з 1 жовтня 2022 року зростають і штрафи за порушення трудового законодавства, адже їхні розміри прив’язані до розміру мінімальної зарплатні.

Читайте також:
Збільшити тариф за електрику на 84% в 2023 році хоче “Укренерго”

Коментувати

Попередня стаття

Как работают гибридные солнечные электростанции?

Наступна стаття

0,22 проміле: поблизу Тернополя водій випив у межах похибки і отримав 17000 грн штрафу