У селі Буцнів, що поблизу Тернополя, відсвяткували 130-річчя храму святих апостолів Петра і Павла.
Святкове Богослужіння з нагоди цього ювілею відбулося у неділю, 11 липня, якраз напередодні свята апостолів Петра і Павла, яке традиційно відзначається 12 липня.
Коротко про історію цього храму. Костел у Буцневі спорудили у 1890-1891 рр. Храм збудували за проектом львівського архітектора Юліана Захаревича.
Під час Першої світової війни костел зазнав часткових руйнувань, однак у 1922-1923 рр. культову споруду відновили і відреставрували.
З приходом радянської влади костел у Буцневі закрили. Спочатку там був колгоспний склад для зерна, а потім у приміщенні храму взагалі зберігали міндобрива.
Після розпаду Союзу культову споруду передали місцевій громаді Української Православної церкви Київського патріархату. Храм відремонтували та перебудували під церкву, яка названа на честь апостолів Петра і Павла.
Колишній буцнівський костел вражає своєю красою і є пам’яткою архітектури місцевого значення.
Дістатися до нього неважко – лише 10 кілометрів від обласного центру за маршрутом Тернопіль – Велика Березовиця – Острів – Буцнів. Розташований майже у центрі села біля головної дороги населеного пункту.
Слід також зауважити, що колишній костел – не єдиний об’єкт, який може зацікавити туристів. У Буцневі також розташована Петропавлівська церква, збудована на півтора століття раніше від костелу.
А у сусідньому селі Острів є Острівське джерело – гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення, а також брама палацу Баворовських.
Між селами Острів та Буцнів – Буцнівський віадук, один з небагатьох віадуків, які у Західній Україні були споруджені за часів Австрійської імперії і збереглися до наших днів.
Василь СОЛТИС, фото автора
Читайте також:
Віадук у Буцневі: вражаючий залізничний міст поблизу Тернополя (ФОТО)
Коментувати