З початку року кібердепартамент СБУ ліквідував 65-тисячну “армію ботів” у соціальних мережах

кібератака

З початку 2021 року кіберфахівці СБУ блокували роботу 12 «ботоферм» потужністю понад 65 тисяч акаунтів.

Через них поширювався антиукраїнський, антивакцинальний та інший деструктивний контент у соцмережах.

Локалізовано більше 1200 кібератак та кіберінцидентів на об’єкти критичної інфраструктури. А для захисту кібербезпеки держави, за матеріалами СБУ, розпочато 427 кримінальних проваджень. 62 зловмисників уже притягнуто до кримінальної відповідальності. Про це сьогодні, 28 жовтня, інформує прес-служба СБУ.

Серед масштабних спецоперацій, викритих кібердепартаментом СБУ – блокування діяльності транснаціонального угруповання хакерів, які своїм шкідливим програмним забезпеченням Egregor та Maze «зламали» понад 150 компаній з Європи та США. Збитки від діяльності цих хакерів становлять понад $80 млн.

СБУ, кіберзлочинність

Крім того, заблоковано масштабну злочинну схему оформлення дозвільних документів моряків. Через несанкціоноване втручання в роботу відповідного Державного реєстру, щороку злочинці незаконно отримували понад $150 млн.

СБУ активно протидіє поширенню фейків і проросійської пропаганди. Зокрема, за цей період розпочато 36 кримінальних проваджень за ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) та ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України. Засуджено 23 особи.

Кіберфахівці Служби безпеки України викрили масштабну агентурну мережу, яка займалася розвідувально-підривною діяльністю на замовлення спецслужб РФ. Країна-агресор залучила українських громадян до створення та адміністрування низки політичних всеукраїнських і регіональних Telegram-каналів: «Легитимный», «Резидент», «Картель», «Сплетница» та інші.

кібербезпека

Також припинено деструктивну діяльність мережі інтернет-агентів, якою керували з РФ. Зловмисники діяли на території Дніпропетровської, Херсонської, Полтавської та Закарпатської областей. Вони підбурювали користувачів соцмереж до участі в акціях протесту та порушення громадського спокою.

Заборонено в’їзд у нашу країну 83 іноземцям, причетним до пропаганди сепаратизму в інтернеті.

За матеріалами Департаменту кібербезпеки СБУ внесено пропозиції до Ради національної безпеки та оборони щодо запровадження санкцій стосовно 187 фізичних та юридичних осіб. Крім того, за рішенням РНБО було обмежено роботу 500 вебресурсів за поширення деструктивної інформації про порушення конституційного ладу і територіальної цілісності України.

Заборонено діяльність 81 розробника програмного забезпечення та постачальника комп’ютерного обладнання з країни-агресора, які діяли на шкоду інтересам нашої держави.

Також на території України блоковано роботу 3 електронних платіжних систем та 29 афілійованих компаній, які використовували для фінансування терористичної діяльності.

кібербезпека

Читайте також:
Ціна монаршої довіри

Коментувати

Попередня стаття

Від Смиківців до Шляхтинців: Тернопіль отримає нову об’їзну дорогу

Наступна стаття

У Кременці п’яному водієві пощастило – у поліцейських не працювала відеокамера