Майже 300 переселенців вивчають українську мову у тернопільському розмовному клубі “Слово”

новини Тернополя, мовні курси

У Тернополі на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов діє розмовний клуб української мови для внутрішньо переміщених осіб «Слово».

Як інформує прес-служба міськради, метою клубу є адаптація відвідувачів до культурно-мовного середовища Тернопілля, підвищення рівня їхньої україномовної компетентності та поширення знань про культуру й історію нашого краю.

На сьогодні для того, щоб покращити свої знання з української мови тут зареєструвались близько 300 внутрішньо переміщених осіб, яких поділили на дві групи: молодша для дітей віком від 2 до 9 років та старша – від 16 до 63 років.

«Робота клубу побудована таким способом, що заняття ми проводимо з української мови, на якому вивчаємо матеріал з фонетики чи з лексики, збагачений побутовим та розмовним мовленням. Вчимо деякою мірою ділове та фахове мовлення. Цікавляться учасники клубу і діалектизмами, – розповідає освітня волонтерка Леся Гапон. – Ми намагаємось задовольнити усі їхні мовні потреби, а разом з тим поповнити лексичний запас і збагатити знання про Тернопілля. Разом ми – дружня згуртована родина і прагнемо, щоб наша Україна була найкращою, найквітучішою, сильною державою, на якій живуть добрі люди, об’єднані словом, піснею й любов’ю до своєї вітчизни».

У розмовному клубі «Слово» українську мову для внутрішньо переміщених осіб викладають вісім тернопільських волонтерів-освітян. Кожне заняття складається з вивчення мовного матеріалу й ознайомлення з культурою, історією, мистецтвом Тернополя. Окрім вивчення мови, передбачені й екскурсії та зустрічі з письменниками і мистецтвознавцями – усе для того, щоб уроки були цікавими та неординарними. Відбуваються такі зустрічі щовівторка й щоп’ятниці з 15.00 по 17.00.

Нагадаємо, курси української мови функціонують також у Тернопільській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №3 з поглибленим вивченням іноземних мов (вул. Грушевського, 3). Окрім того, опанувати українську мову можна у розмовних клубах на базі міських загальноосвітніх шкіл №№ 14, 16, 18, 19, 27, 28 за підтримки всеукраїнської ініціативи ГО «Навчай українською».

Читайте також:
Чого чекати мешканцям Тернополя до кінця травня?

Коментувати

Попередня стаття

На Зборівщині у результаті ДТП загинула водійка з Херсону (ФОТО)

Наступна стаття

У Тернополі викрили мережу підпільних гральних закладів