Національна комісія (НКРЕКП) підвищила тарифи на водопостачання для 32 водоканалів з 1 січня 2023 року в середньому до 30%.
Тарифи ухвалені без громадського обговорення
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг на засіданні у вівторок, 27 грудня, підвищила тарифи на водопостачання та водовідведення. У тому числі для Тернопільської області. Тарифи були ухвалені без громадського обговорення.
Підвищення тарифів стало можливим тому, що на них не поширюється мораторій, введений на інші комунальні послуги з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
У Національній комісії пояснюють намір підвищити тарифи збільшенням обсягів реалізації, видатків на оплату праці, збільшенням амортизації та подорожчанням електроенергії.
Тарифи на воду в Харківській, Миколаївській та Херсонській областях, що постраждали внаслідок бойових дій, піднімати не будуть.
Які тарифи для Тернополя?
Перше підвищення заплановане з 1 січня нового року, а друге – з липня.
Згідно з раніше оприлюдненими проєктами, у Тернополі тарифи на водовідведення та водопостачання встановлені наступні:
«Тернопільводоканал» – 44,46 гривні (21/23,46).
Компенсації за тепло і гарячу воду у Тернополі
А тим часом у Тернополі КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» в зв’язку з аварійними та стабілізаційними відключеннями електропостачання зменшує оплату через перерахунок платіжок за комунальні послуги. Так компенсують вартість ненаданого тепла та гарячої води.
У 2023 році на бізнес чекає три етапи підвищення тарифів на електрику
Також з 1 грудня НКРЕКП затвердила триетапне підвищення тарифів на електроенергію в 2023 році для бізнесу. Про це йдеться в повідомленні на сайті регулятора.
Також відбудеться підвищення тарифів на послуги з розподілу електричної енергії та на послуги постачальників універсальних послуг.
Ціна для населення не зміниться, але підвищення вплине на родинні бюджеті, оскільки нова ціна на електрику буде закладатися у вартість товарів.
“В результаті коригування цих тарифів середнє зростання ціни електроенергії для кінцевих непобутових споживачів становитиме близько 15 коп. за кВт-год. При цьому середнє зростання ціни електроенергії для промислових енергоємних споживачів складе близько 4 коп. за кВт-год”, – заявила комісія.
Гроші від підвищення тарифів підуть на аварійне відновлення пошкоджених об’єктів електроенергетики та створення аварійного запасу обладнання і закупівлю необхідних для цього товарів і послуг.
Читайте також:
Асоціація міст України: Верховна Рада під час війни готує новий удар по місцевому самоврядуванні
Коментувати