Гусятинський районний суд розглянув справ щодо водія, на якого поліцейські склали протокол за нетверезе керування автомобілем.
Як вбачається із матеріалів справи, випадок трапився 5 листопада цього року у селі Постолівка. Ввечері, близько 19.30, працівники поліції зупинили водія автомобіля “Шевроле Авео”, який перебував за кермом з ознаками алкогольного сп’яніння.
Огляд проводився на місці зупинки. Алкотестер показав результат 0,29 проміле, що лише на 0,09 проміле вище допустимої норми і це вважається легким ступенем алкогольного сп’яніння.
На водія склали адміністративний протокол за ч. 1 ст. 130 КУпАП (керування транспортним засобом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння).
У судовому засіданні водій “Шевроле” свою провину визнав. Пояснив, що того вечора виїхав по дружину, яка поверталася з роботи. У селі Постолівка неподалік магазину “Теко” його зупинили працівники поліції.
За словами чоловіка, правоохоронці пояснили, що у них якесь там відпрацювання і потрібно пред’явити документи. Опісля цього сказали пройти огляд на стан сп’яніння.
Водій пройшов цей огляд у службовому авто поліцейських і з результатом 0,29 проміле погодився. Чи пропонували йому пройти повторний огляд у медичному закладі, не пам’ятає.
Досліджуючи матеріали справи, в тому числі й відеозаписи з нагрудних камер поліцейських, суд так і не отримав відповіді про яке саме відпрацювання йшлося і що стало причиною зупинки водія.
Відтак, Гусятинський районний суд постановив закрити справу за ч. 1 ст. 130 КУпАП щодо водія автомобіля “Шевроле Авео” у зв’язку з відсутністю в його діях складу порушення.
Строки апеляційного оскарження уже минули і 13 грудня постанова судді набрала законної сили.
Нагадаємо, зараз працівники поліції мають право зупиняти водіїв лише у випадку порушення ними правил дорожнього руху. При цьому поліцейський повинен чітко пояснити причину зупинки.
Тобто якщо водія звинувачують у порушенні ст. 130 КУпАП, то ним має бути вчинене і якесь дрібніше порушення правил дорожнього руху.
Огляд на стан сп’яніння проводиться тільки у випадках, коли у водія наявні ознаки алкогольного або наркотичного сп’яніння. При цьому знову ж таки поліцейський має озвучити і чітко аргументувати причину такого огляду.
У випадках ДТП з травмованими огляд водіїв проводиться в обов’язковому порядку. Якщо трапилася автопригода з матеріальними збитками, тоді огляд на стан сп’яніння проводиться за звичним сценарієм – лише у випадках, якщо у водія є наявні ознаки перебування у нетверезому стані.
Олесь ДОНЧАК
Читайте також:
2,72 проміле: на Теребовлянщині п’яний водій розповів у суді, що був лише пасажиром
Коментувати