Чарівне озеро Марічейка та його таємниці (ФОТО)

озеро Марічейка

В глибині Українських Карпат, у Верховинському районі Івано-Франківської області, розташувалося мальовниче високогірне озеро з ніжною назвою — Марічейка.

Найближчий населений пункт — село Явірник.

Марічейка лежить на висоті 1510 метрів над рівнем моря, на північно-східному схилі гори Шурин, у південній частині Карпатського національного природного парку. Узимку звідси відкривається чудовий краєвид на одну з найвищих вершин України — гору Піп Іван, яка здіймається на 2022 метри, пише Панорама Прикарпаття.

Озеро має льодовикове походження — його улоговина сформувалася внаслідок руху давніх льодовиків. Попри чималі розміри, водойма не надто глибока: при довжині 88 метрів і ширині 45 метрів, максимальна глибина становить приблизно 80 сантиметрів. За площею це друге найбільше озеро в межах гірського масиву Чорногора.

Історичні джерела свідчать, що раніше водойма була глибшою. Наприклад, за даними дослідника Т. Вішньовського, ще у 1880 році її глибина перевищувала два метри. Сучасні науковці вважають, що обміління спричинене руйнуванням моренних структур.

Завдяки мілководдю навколо озера сформувалися пологі береги, частково вкриті субальпійськими луками й осоковими заростями. Поруч росте густий ліс, представлений гірською сосною та ялиною.

Озеро отримує воду з атмосферних опадів і підземних джерел, тому навіть у найспекотніші літні дні не пересихає. Від нього бере початок невеликий струмок, який згодом впадає в річку Погорілець.

озеро Марічейка

Ще з початку XX століття Марічейка приваблює туристів. Тут проходив популярний маршрут із Буркута до Піп Івана Чорногірського. Відомий український математик Володимир Левицький у 1904 році залишив опис однієї з таких мандрівок.

З озером пов’язано кілька легенд. За однією з них, водойма виникла на місці, де загинула дівчина Марічка, яка врятувала рідне село від ворогів. Озеро нібито наповнилося слізьми її нареченого Івана, що не зміг пережити втрату. Через це навколишній ліс прозвали Дівочим. Місцеві кажуть, що інколи вночі тут можна почути плач або сміх юної дівчини.

Інша версія легенди розповідає, що після трагічної смерті Марічки землі здригнулися, утворивши улоговину, яка згодом заповнилася водою. На її дні, мовляв, поховані і дівчина, і ті, хто її згубив.

Сьогодні Марічейка — одне з найвідвідуваніших місць у Карпатах. Тут облаштовано зони для відпочинку з лавками та столами, що дозволяє з комфортом милуватися краєвидами та дихати чистим гірським повітрям.

Щоб дістатися до озера з Тернополя, необхідно спершу дістатися до Коломиї (поїздом, автобусом чи електричкою), далі через Косів до Верховини. Звідти можна доїхати до озера попутним транспортом або скористатися послугами таксі. Подорож триває приблизно шість годин, залежно від виду транспорту та часу пересадок.

Коментувати

Попередня стаття

У Шумську внаслідок ДТП травмувався 22-річний мотоцикліст