Учора яскравим спалахом завершився Євро-2020. Закінчення вийшло для багатьох несподіваним — «нашпігована» суперзірками збірна Англії в серії пенальті програла італійцям, у яких в складі не так багато талантів, але їм вдалося витиснути максимум зі свого потенціалу.
Британці знову залишилися без титулу, і напевно можуть звинувачувати в цьому обережну тактику, обрану їх тренером Гаретом Саутгейтом. У фіналі, наприклад, найяскравіша за іменами команда за весь основний час здійснила лише один точний удар по воротах (за перший тайм — взагалі один). Хіба так можна виграти?!
Фінал. Англія – Італія – 1:1 (пен. — 2:3).
Голи: 1:0 – Шоу (2), 1:1 – Бонуччі (67).
Пропущений гол на 2-ій хвилині вирішального матчу, ще й проти суперника, який красномовно демонстрував, що його й рахунок 0:0 цілком влаштовує (Саутгейт випустив у «старті» п’ятьох захисників), може зламати гру будь-кому. Для італійців, які до того жодного разу не програвали на Євро-2020, це був серйозний тест.
Однак підопічні Роберто Манчіні продемонстрували, що можуть тримати удар навіть з таким грізним опонентом, а у другому таймі знайшли свій шанс (гол забив 34-річний центральний захисник Леонардо Бонуччі, якого визнали кращим гравцем фіналу) і перевели гру спочатку в овертайм, а потім і у серію пенальті.
Символічно, що 25 років тому у Гарета Саутгейта вже була одна доленосна серія пенальті. Тоді потужна Англія з Ширером і Гаскойном на домашньому Євро-96 впевнено долала бар’єр за бар’єром, але у півфіналі наштовхнулася на Німеччину і програла… саме за пенальті. Причому вирішальний удар довірили бити молодому Саутгейту, який схибив…
І ось знову серія пенальті, знову поразка і знову всі звинувачують тепер уже тренера Саутгейта. В додатковий час, спеціально під серію одинадцятиметрових, тренер випустив на поле Рашфорда і Санчо, але обидва не забили. А вирішальний п’ятий удар Гарет довірив… 19-річному Букайо Сака, який також не зміг переграти голкіпера.
Проте голкіпер італійців Джанлуїджи Доннарумма весь чемпіонат демонстрував надійну гру, а після двох відбитих пенальті у фіналі (Рашфорд влучив у штангу) його взагалі визнали найкращим гравцем чемпіонату Європи. Це п’ята поспіль серія пенальті, яку виграв Джанлуїджи (дві зі збірною і три – з клубом), і вона приносить чемпіонський титул збірній Італії. Італійці були чемпіонами у далекому 1968-му, і ось, через 53 роки, кубок знову їде до Італії…
Підсумкова статистика Євро.
Бомбардири:
- Роналду (Португалія) – 5 голів.
- Шик (Чехія) – 5 голів.
- Форссберг (Швеція) – 4 голи.
- Бензема (Франція) – 4 голи.
- Лукаку (Бельгія) – 4 голи.
- Кейн (Англія) – 4 голи.
…14. Яремчук (Україна) – 2 голи.
- Ярмоленко (Україна) – 2 голи.
Асистенти:
- Цубер (Швейцарія) – 4 асисти.
- Хьоберг (Данія) – 3 асисти.
- Шоу (Англія) – 3 асисти.
- Ольмо (Іспанія) – 3 асисти.
- Верратті (Італія) – 3 асисти.
21 гравець (у тому числі й українець Ярмоленко) віддали по 2 гольових передачі.
Удари у ворота:
- Шик (Чехія) – 9 ударів.
- Мората (Іспанія) – 9 ударів.
- Роналду (Португалія) – 8 ударів.
- Кейн (Англія) – 8 ударів
- Мехле (Данія) – 7 ударів.
- Ольмо (Іспанія) – 7 ударів.
- Стерлінг (Англія) – 7 ударів.
- Яремчук (Україна) – 6 ударів.
Сейви:
- Зоммер (Швейцарія) – 21 сейв.
- Шмейхель (Данія) – 18 сейвів.
- Шакір (Туреччина) – 18 сейвів.
- Ворд (Уельс) – 18 сейвів.
- Пікфорд (Англія) – 16 сейвів.
- Бущан (Україна) – 15 сейвів.
Підбори:
- Аканжи (Швейцарія) – 46.
- Жоржиньо (Італія) – 46.
- Матвієнко (Україна) – 44.
- Ді Лоренцо (Італія) – 40.
- Уолкер (Англія) – 40.
- К’яер (Данія) – 39.
Перехоплення:
- Верратті (Італія) – 30.
- Локателлі (Італія) – 15.
- Лайнер (Австрія) – 14.
- Бускетс (Іспанія) – 14.
- Шапаренко (Україна) – 13.
- Філліпс (Англія) – 13.
?? Nicolò Barella pass, Lorenzo Insigne control & back-heel = ?#EUROSkills | @HisenseSports | #EURO2020 pic.twitter.com/884v9nprMd
— UEFA EURO 2020 (@EURO2020) July 11, 2021
Читайте також:
День на Євро – 11 липня. Фінал!
Підписуйтеся на наш канал на YouTube
Коментувати