Який матеріал краще обрати при покупці дерев’яного ліжка?

Ви вирішили придбати дерев’яне ліжко і тепер вам потрібно вибрати, з якого матеріалу та типу сировини воно повинно бути.

Чи варто переплачувати за ліжко, що виготовлено з щита, або можна задовольнитися виробом з масиву? На що впливає сорт деревини?

Матеріали дерев’яних ліжок чи варто переплачувати?

Ліжко з натуральної деревини це вже прекрасний вибір, бо прослужить воно не менше 30-40 років, але є декілька нюансів:

 • Якщо у вас у квартирі буває сиро, дуже жарко чи є ще які специфічні умови, що можуть впливати на натуральні матеріали, краще обрати щит у якості матеріалу для ліжка. Щит це зрощені між собою дерев’яні елементи, які пропарюють, сушать та обробляють при різних температурах, що надає сировині вологостійкість та зносостійкість.
 • За звичайних умов експлуатації ліжко з масиву, тобто суцільної деревини вас повністю влаштує.

Тому приймаючи рішення щодо виду сировини, зверніть увагу на умови у приміщенні.

Сорти деревини

Що стосується сортів деревини. Взагалі їх поділяють на м’які та тверді породи дерев:

 • З м’яких сортів виготовляють меблі, що потребують багато оздоблення, але вони призначені, щоб витримувати великі навантаження.
 • З твердих порід виробляють меблі для дорослих, каркас ліжка, стільці та інші види, що повинні витримувати вагу дорослої людини.

Популярні сорти дерев для виготовлення меблів

Найчастіше у меблевій промисловості застосовують:

 • дуб – матеріал з максимальною міцністю і вологостійкістю, має розкішну текстуру і вигляд, дорогий матеріал, бо складно обробляти;
 • бук – міцний матеріал, але програє дубу за деякими характеристиками, тому дешевший;
 • ясень – гарна текстура, легко наносити кракелюр та патіну, обробляти не складно, тому меблі можна придбати за прийнятною ціною;
 • клен – виробники полюбляють цей сорт за те, що їм можна надати вигляд більш коштовної деревини, а також меблі з нього гарно реставрувати;
 • липа має ніжний відтінок деревини та цікаві природні візерунки, а також непогану вологостійкість;
 • вільха – м’який сорт, тому вироби з неї найчастіше мають складний декор і за потреби можна замовити комбінацію сортів дерева. Наприклад, узголів’я ліжка виготовити з вільхи, а основну частину з більш твердого сорту  деревини;
 • сосна також м’яка деревина, але має приємний аромат та специфічні властивості, що захищають матеріал від плісняви та бактерій.

Також існують і більш коштовні сорти деревини, так звана червона та чорна деревина, вони є більш рідкісними, які складно обробляти та з них виготовляють елітні меблі.

З більш звичайних твердих порід деревини виготовляють двоповерхові ліжка, які є тут.

Тому вибір сорту деревини також залежить від умов експлуатації та вимог до декору виробу.

Коментувати

Попередня стаття

Пожежа у Почаєві: згоріли гараж і трактор

Наступна стаття

Поблизу Тернополя масштабна аварія: зіткнулися чотири автомобілі (ФОТО)