Хто і чому роздмухує скандал навколо парку “Загребелля”

парк Загребелля

У той час, як величезна частина тернополян воюють, займаються волонтерством, тримають економічний фронт, обласні прокурори вирішили прозвітувати про свою роботу протягом всіх воєнних місяців.

Виявляється вони розкрили «неймовірну аферу» щодо організації встановлення меж регіонального ландшафтного парку «Загребелля». І подали до суду на міську раду Тернополя. Але вся ця багатомісячна прокурорська робота виявилася мильною бульбашкою. Бо справу вони сформували на вигадках та здогадках, а не на основі законодавства. Далі по фактах.

Звинувачення прокурорів №1

Прокурори нібито встановили, що Тернопільський регіональний ландшафтний парк «Загребелля» створений розпорядженням Тернопільської міської ради у далекому 1994 році. Тернопільська міська рада створила парк, тому вони подали у суд саме на міську раду.

Реальність

Парк «Загребелля» створено у 1994 році рішенням Тернопільської обласної ради. І це зрозуміло всім. Бо відповідно до чинного законодавства, повноваження  створення чи оголошення територій природно-заповідного фонду, а відповідно і встановлення їх меж, належить виключно обласним радам. Міська рада Тернополя не могла створити такий парк фізично, бо не мала і не має на це повноважень. Відтак, прокуратура, всупереч законодавству, чомусь визначила відповідачем міську раду.

Звинувачення прокурорів №2

Міська рада нібито не виконала зобов’язання Тернопільської обласної ради від 2005 року розробити проєкт землеустрою щодо організації та встановлення меж регіонального ландшафтного парку «Загребелля» та установити їх у натурі, закріпити їх на місцевості відповідними інформаційними та межовими охоронними знаками, нанести встановлені межі на відповідні планово-картографічні матеріали.

Реальність

У 2005 році Тернопільська обласна рада затвердила межу Регіонального ландшафтного парку «Загребелля». У результаті чого по периметру території парку, у визначених місцях, встановлені межові знаки та інформаційні стенди для громадськості. Тобто межі «Загребелля» встановлені обласною радою, бо лише вона має право на це, відповідно до законодавства. І обласна рада це ЗРОБИЛА!

Насправді Тернопільська міська рада мала не визначати межі парку, а лише розробити концепцію охорони та використання його природних комплектів. Чи вона це зробила? Так. ЗРОБИЛА!

Міська рада Тернополя розробила «Проєкт організації території Регіонального ландшафтного парку «Загребелля», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів».

Цей Проєкт був затверджений Тернопільською обласною радою у 2021 році. Бо як писалося вище, лише обласна рада може затверджувати остаточні рішення щодо парку. І Проєкт ВИКОНУЄТЬСЯ!

Висновки

Перше. Обласні прокурори навіть не змогли знайти справжнього відповідального за парк «Загребелля».

Друге. Обласні прокурори звинувачують і вимагають у міської ради зробити те, що вже зроблено і виконується.

Читайте також:
Вперше в Україні у Тернополі запрацювала єдина система подачі тепла та гарячої води

Коментувати

Попередня стаття

У боях на Луганщині загинув житель Товстенської громади Віктор Василевський

Наступна стаття

На Зборівщині селяни зловили п’яного водія і здали в поліцію. Чоловік отримав 34000 грн штрафу