Хресна дорога у Тернополі об’єднала тисячі вірних у молитві за Україну (ФОТО)

У неділю, 10 квітня, в Архикатедральному Соборі Тернополя відбулася Хресна дорога.

Очолили Хресну дорогу архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк та єпископ-помічник Теодор Мартинюк.

Зважаючи на військовий стан в Україні, великопосна молитва транслювалася у режимі онлайн, що дозволило об’єднати тисячі вірних та спільно просити в Бога перемоги у війні.

Військові Збройних Сил Україні стали її учасниками та почергово несли хреста, інформує прес-служба Тернопільсько-Зборівської Архієпархії УГКЦ.

«Ми сьогодні зібралися на молитву, коли наша Церква, наш український народ несе хрест страшної війни, – сказав у вступному слові архиєпископ Василій. – Війни, на якій знищують наші міста, архітектурні пам’ятки, вбивають невинних людей, дітей. І ми, Господи, сьогодні на цій Хресній дорозі підносимо свої руки, свої серця і благаємо Тебе про перемогу, про закінчення війни. Благаємо тебе за наше місто Тернопіль, за наш край, за мир в Україні. В тяжких хвиля життя наш народ шукав помочі в Бозі. Я заохочую всіх до щирої молитви. Роздумуючи про муки і страсті Ісуса Христа, жертвуймо молитву за наш народу, дітей, внуків, Україну та перемогу».

З благословення митрополита Василія були укладені та прозвучали особливі молитовні наміри, які охоплюють найбільш постраждалі міста України та тих осіб, що сьогодні найбільше потребують молитви через складні воєнні обставини. А саме: за столицю Київ та за міста і села Київщини, за Суми, міста і села страждаючої Сумщини, за Харків, Миколаїв, Маріуполь, Запоріжжя, Енергодар, Херсон, Дніпро, Кривий Ріг тощо.

Молільники просили Божого заступництва для українського народу, українських матерів, які у тривозі за майбутнє своїх дітей, за усі країни та народи, що допомагають Україні у нерівній важкій боротьбі, за волю та правду, за українських волонтерів, що жертвують свої сили та час для того, щоб послужити ближнім у найтяжчу хвилину, за усіх небайдужих людей. Та найбільше – за захисників, за усіх поранених воїнів, полонених, щоб Господь зцілив їхні рани та полегшив їхні страждання.

Під час Хресної ходи стаціями Хресної дороги у Архикатедрі військові різних підрозділів почергово несли хрест, а священнослужитель Собору святу реліквію – частинку Чесного і Животворящого Хресна Господнього, яка була спеціально доставлена з Малої базиліки Матері Божої Зарваницької с. Зарваниця. Василій Семенюк, насамкінець, всіх благословив, уділив відпуст та побажав перемоги над ворогом.

Читайте також:
У Шибалині у церкві освятили новий престіл та іконостас (ФОТО)

Коментувати

Попередня стаття

Оперативна інформація Генштабу ЗСУ станом на ранок 11 квітня (ВІДЕО)

Наступна стаття

У Тернополі внаслідок ДТП загинула 29-річна жінка