Ужгородський замок
Закарпаття приваблює туристів своїм колоритом. Зокрема, це стосується й Ужгорода.
Аби це підтвердити, ми склали список найцікавіших місць, які обов’язково слід відвідати кожному туристу.
Ужгородський замок
Неймовірна споруда, розташована майже в самісінькому центрі міста. Її будівництво датується Х століттям (принаймні, тоді вже була перша писемна згадка про фортецю).
Сьогодні весь замковий комплекс відреставрований. На території можна побачити не лише фортифікаційну споруду, але й церкву Святого Юри (XIV ст), а також внутрішню каплицю.
Скансен, або Музей просто неба
Один з 2000 музеїв під відкритим небом у світі. В Ужгороді його поблизу вже згаданого замку заснували в 1965-му році (один з перший в Україні) за методикою науковця Чарлза де Бонстеттена.
На доволі великій площі зібрано майже весь побут та культуру Закарпаття, зокрема, й численних меншин. Своєрідною родзинкою є дерев’яна церква, зведена без єдиного цвяха ще в далекому 1777 році.
«Совине гніздо»
Винний бар приваблює туристів не тільки своєю автентичністю. Споруда, у якій знаходиться «гніздо», зведена в 1781-му році.
Сьогодні тут проводять фестивалі, тематичні вечірки, гостей частують п’янким трунком та розповідають про його історію.
Міні-скульптури
В різних куточках міста можна побачити невеличкі скульптури, висота яких не перевищує й 30 сантиметрів. Їхнім автором є відомий митець Михайло Колодко.
Загалом, у місті можна побачити Миколайчика, Моцарта, Джона Лорда, пароплав «Карпатія», Енді Ворхола та багато іншого.
Ротонда
Горянська Ротонда – це відома на все Закарпаття церква Святої Анни, зведена в далекому XIV-XV століттях.
Попри реставрацію, у храмі збереглося унікальне оформлення. Зокрема, старовинні фрески.
До слова, поблизу Ротонди ведуться розкопки. Археологи вже знайшли сліди перших поселень Ужгорода.
Синагога (Закарпатська обласна філармонія)
Унікальна споруда, зведена ще в 1904 році за проєктом двох відомих в ті часи архітекторів С. Ференца та Д. Паппа.. Що цікаво, аналогу їй немає не лише в Україні, але й у всій Європі.
Особливістю споруди є її оформлення, виконане в неомавританському стилі, тобто, у поєднанні арабо-марокканських мотивів з візантійськими.
У 1944 році, після тотального винищення євреїв, будівлю радянська влада забрала й переобладнала у філармонію. Вже з 1950-х і до сьогодні колишня синагога – найкраща концертна зала у місті.
Кар’єр
Дивовижна місцина, яка скоріше нагадує озеро, аніж затоплений кар’єр, у якому ще кілька десятиліть тому видобували камінь. Зараз це – чи не найпопулярніша зона відпочинку в Ужгороді.
Що цікаво, довкола кар’єру зібралося чимало легенд. Одна з ним – про створення так званого озера. Як переповідають місцеві, вода в кар’єр прибула буквально нізвідки. Так, лише за одну ніч тут все затопило – навіть техніку, а глибина озера сягнула позначки в понад 25 метрів.
Насправді ж, все далеко не так. Згідно з архівами, кар’єр закрили ще кількома десятиліттями тому назад. Воду запускали планово впродовж кількох тижнів.
Mokasol
Не лише Львів славиться запашною натуральною кавою. Її можна знайти в Ужгороді в затишному кафе Mokasol.
Особливість закладу – в різноманітних напоях. Тільки уявіть, тут представлено 38 кавових трунків! А що приємно дивує – їхні ціна, яка стартує від 22 гривень.
Ботанічний сад
Своєрідна окраса міста, заснована далекого 28 листопада 1948 року. На площі в 4,5 га можна відчути себе в маленькому раю.
Тут є кілька сотень екзотичних рослин, висаджених у різних комбінаціях. Додаткову атмосферу спокою та затишку надають штучні водойми.
Христина СЛОТА
Читайте також:
Івано-Франківськ: найцікавіші місця, які варто побачити туристам
Коментувати