Для виготовлення посуду використовується багато матеріалів. Серед всього різноманіття відзначається високим попитом скляний посуд.
Це пояснюється його численними перевагами – безпечністю та гігієнічністю, доволі довгим експлуатаційним терміном, широким асортиментом розмірів, форм та оздоблення. Якщо має підвищене значення міцність, випускаються моделі з гартованого скла – вони стійкіші до механічних впливів. Беззаперечним плюсом є прозорість, оскільки візуальне сприйняття страв не менш важливе, ніж їх смакові та ароматичні властивості. При цьому вартість доступна, що забезпечує економічну вигоду для власників закладів громадського харчування.
Які види скляного посуду необхідні для бару, кафе чи ресторану?
Подача десертів та напоїв вимагає підхожого посуду:
- Склянки. Це циліндричні чи конічні місткості з ручками. Представлені різними формами та дизайном, з огляду на призначення – для соків, води, пива тощо.
- Келихи та чарки. В них подають алкогольні напої – коньяк, вино, шампанське, горілку, коктейлі тощо.
- Креманки для десертів, молока, вершків, соусів.
- Глечики та графіни для напоїв.
Підбір видів здійснюється з врахуванням меню закладу, його концепції. Наприклад, у барі не обійтися без чарок для міцних напоїв, а у сімейному кафе – без склянок для соку та креманок для десертів.
На що звернути увагу, вибираючи скляний посуд для спиртних напоїв та десертів?
Головними критеріями є:
- Якість скла – воно має бути достатньої товщини (від 2 до 6 мм), без сторонніх вкраплень.
- Ідеальна гладкість – на склі не повинно бути тріщин та надколотих ділянок.
- Акуратна обробка країв келихів, креманок і т.ін. – без гострих кутів.
- Зручність форми та об’єму для використання гостями.
- Відповідність дизайну посуду стилістиці закладу.
Щоб посуд тішив красою та довговічністю, найкраще надавати перевагу надійним постачальникам та перевіреним виробникам.
Як доглядати за такими виробами, щоб підтримувати чистоту, красивий вигляд і тривалий термін служби?
При догляді слід дотримуватися кількох простих правил:
- Делікатні моделі бажано мити вручну, з застосуванням м’яких мийних засобів та губки. Також можна скористатися мильним розчином.
- Екземпляри без позолоти, розпису й т.ін. можна мити у посудомийній машині. Розкладаючи предмети всередині лотка, треба виключити їх контакт з іншим посудом.
- Сушити келихи, креманки, чарки, графіни та інший скляний посуд потрібно на сітчастих полицях або на серветках чи чистих рушниках, аби уникнути появи плям. Розміщують їх вверх дном – так всі залишки води після миття стечуть донизу.
- Зберігати предмети оптимально у закритих шафах або на вітринах.
- Склянки, келихи та ін., якими користуються зрідка, треба регулярно протирати їх від пилу, щоб не втратився блиск. Особливо це стосується зразків з рельєфним декором. Пил має здатність накопичуватися у заглибленнях, й пізніше видалити його звідти може бути складніше.
Скло необхідно берегти від ударів, різких перепадів температур, впливу абразивів. Жорсткі щітки теж негативно впливають на поверхню – можуть з’явитися подряпини. Одиниці зі сколами, тріщинами або іншими дефектами важливо своєчасно виявляти та замінювати на нові предмети. Від цього залежить враження гостей від відвідування, і відповідно, імідж закладу.
Коментувати