
У 2025 році понад 312 тисяч осіб зареєструвалися для участі в Національному мультипредметному тесті (НМТ).
Серед них близько 20 тисяч планують проходити тестування за межами України. Тимчасові екзаменаційні пункти функціонуватимуть у 33 країнах, зокрема в Польщі, Німеччині, Хорватії, США, Канаді. Детальніше про специфіку цьогорічного оцінювання інформує Центр громадського моніторингу та контролю.
Формат проведення тесту
Основна сесія тестування запланована на період з 14 травня до 25 червня. Учасники, які з поважних причин не зможуть взяти участь у цей час, зможуть скласти тест у додаткову сесію, що проходитиме з 14 по 25 липня. Тривалість НМТ – 4 години. Протягом цього часу вступники виконуватимуть завдання з чотирьох предметів, між двома блоками — перерва на 20 хвилин.
До обов’язкових дисциплін входять українська мова, математика та історія України. Четвертий предмет — за вибором учасника: іноземна мова, біологія, фізика, хімія, географія або українська література. Загалом передбачено виконання: 30 запитань з української мови, 22 — з математики, 30 — з історії України, і до 32 — з обраного предмету. На відміну від попередніх років, історія України охоплює повний шкільний курс, а не окремі етапи. Як зазначила очільниця Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко, цього року не обмежуватимуться лише новітнім періодом чи епохою Хмельницького.
Як діятимуть у разі тривоги?
Під час оголошення повітряної тривоги тестування буде призупинене, а всі присутні зобов’язані перейти до укриття. Якщо тривога триватиме більше ніж 2,5 години, іспит перенесуть, і учасник отримає можливість пройти тестування під час додаткової сесії. Проте, за словами Вакуленко, багато вступників виявляють бажання завершити тест навіть після тривалих перерв. Інструктори в таких випадках іноді працюють понад 8 годин, щоби забезпечити проходження тесту у той самий день.
Коли можуть анулювати результати?
У разі порушень правил під час НМТ результати можуть бути скасовані, і повторного шансу цьогоріч не буде. Серед підстав для анулювання: списування, підглядання в екран сусіда, розмови під час тесту, ігнорування вказівок персоналу, а також наявність мобільних пристроїв, флешок, смартгодинників або навушників. Як пояснює Вакуленко, навіть якщо технічний засіб просто знаходиться в кишені, це може стати причиною анулювання.
Щоб виявити заборонені пристрої до початку тестування, застосовують металошукачі. Під час самого НМТ за порядком стежитимуть відеокамери, а також фахівці Українського центру, які контролюють ситуацію у залі. Якщо камера або інструктор зафіксує порушення — учасника одразу виведуть з приміщення.
Чи планується повернення до ЗНО у звичайному форматі?
Поки в Україні триває війна, відновлення стандартного формату зовнішнього незалежного оцінювання не планується. За словами Тетяни Вакуленко, нині ключовим завданням є організація одночасного тестування для всіх учасників. Адже багато з них перебуває або за кордоном, або в регіонах, де ведуться бойові дії.
“Ми не маємо змоги створити умови для проходження тесту в місцях перебування всіх учасників. Тому вони змушені виїжджати у більш безпечні населені пункти. Це створює серйозні логістичні виклики і ризики. Навіть ідея проведення НМТ у два дні наразі виглядає нереалістичною, не кажучи вже про кілька днів по кілька годин”, — підкреслила Вакуленко.
Читайте також –
Пряжа — натхнення в клубочку: чому в’язання знову в моді
Коментувати