“Ми не маємо ніякого відношення до цих наркотрафіків, які “пришивають” нам”, – керівництво тернопільської охоронної фірми дало коментар

новини Тернополя

Засновники охоронної фірми, а за сумісництвом і керівництво громадської організації «Тернопільська обласна організація ветеранів війни» провели прес-конференцію, щоб надати пояснення та спростувати інформацію відносно їх причетності до скандалу.

У зв’язку із поширенням інформації відносно нещодавнього проведення серії обшуків у приміщенні офісу охоронної фірми ТзОВ «Роял контракт», де за свідченням правоохоронців було знайдено та вилучено більше 10 кг наркотиків, зброю та боєприпаси, засновники охоронної фірми, а за сумісництвом і керівництво громадської організації «Тернопільська обласна організація ветеранів війни» провели прес-конференцію, метою якої було надати пояснення та частково спростувати інформацію відносно обшуків і їх причетності до скандалу.

Окремі тернопільські ЗМІ безпосередньо пов’язали особи Тараса Пастуха, який згідно даних youcontrol.com.ua є керівником ГО «Тернопільська обласна організація ветеранів війни» і за сумісництвом заступник директора ТзОВ «Роял контракт» та Володимира Камінського – співзасновника ГО «Тернопільська обласна організація ветеранів війни», а за сумісництвом власник вище згаданої охоронної фірми, із безпосередньою причетністю до скандалу.

Як запевнив Володимир Камінський, охоронна фірма, і громадська організація орендують приміщення на вул. Франка, 8, де й проводили обшуки правоохоронці.

– Хочу вам повідомити, що ми тут (у даному приміщенні по вул. І.Франка, 8) знаходимося на правах оренди, а не так, як писав один з тернопільських сайтів. Ми не являємося власниками даного приміщення. Ця інформація нас обурила своєю кривизною, – стверджує Тарас Пастух.

новини Тернополя

Пастух стверджує, що 7 березня справді проводились обшуки у офісі, у його квартирі, а також у працівників фірми «Роял контракт» та членів організації. Після чого ЗМІ почали розповсюджувати інформацію про нібито вилучені 10 кг наркотичних речовин у засновників ГО Пастуха та Камінського.

– Дана інформація не відповідає дійсності і усі ті фотографії, які гуляли просторами Інтернету з кілограмами наркотиків та боєприпасами, не мають до нас ніякого відношення, – каже він.

Для підтвердження інформації чоловіки надали копії у вигляді протоколів обшуків офісного приміщення, а також протоколи обшуків помешкання керівника ГО.

Інформацію, яка є таємницею слідства і фігурує у даних протоколах, замальовано.

протокол

протокол

– Так, в дійсності, у роздягалці, у одній із шафок знайшли та вилучили речовину коричневого кольору рослинного походження. Після обшуків один із працівників зізнався у тому, що ця речовина належала йому і він виявив бажання написати заяву на звільнення, – додав заступник директора охоронної фірми Тарас Пастух. – Після цих же інцидентів нами був звільнений і керівник ТзОВ «Роял контракт» за халатне відношення до своїх повноважень.

Щодо зброї, то зброя є моєю. На неї є всі відповідні дозволи. Чому виникли якісь питання щодо неї – уявлення не маю.

Я, як колишній доброволець, і як велика кількість моїх побратимів, маємо дозволи на зброю, часто їздимо на полігон, навчаємось, і продовжуємо нею користуватися, адже не знаємо, що буде дальше…

Чоловік не розуміє, чому довкола нього так багато інформаційного шуму.

– Багато у кого виникають питання, для чого мені стільки патронів до мого ж автомата. Коли почалась війна, згадайте, не було можливості де купити жодного патрона. Все було розкуплено. Для чого давати такі питання – не розумію.

Щодо посту начальника головного управління Національної поліції в Тернопільській області Сергія Зюбаненка, який появився в мережі через кілька днів після обшуків.

– У ЗМІ багато розмов, дописів про нібито необ’єктивне висвітлення цієї події. Наведу вам конкретні факти щодо розслідування цього кримінального провадження…, – написав Сергій Зюбаненко у мережі Facebook.

Зюбаненко
Допис начальника головного управління Національної поліції в Тернопільській області

Натомість Тарас Пастух каже:

–  З анонімних джерел нам відомо, що в дійсності було затримано та взято під варту двох осіб з великою кількістю наркотичних речовин, але вони жодного відношення до мене чи до членів організації не мають. Ми не маємо ніякого відношення до цих наркотрафіків, які «пришивають» нам.

Напередодні у поліції справді з’явилась інформація «про затримання двох жителів Тернопільщини, які займалися збутом небезпечних наркотичних засобів».

– Поліція зробила фото з обшуків, але яким чином вони передали ці фото журналістам і з якою метою вони були розміщенні в Інтернеті і прив’язані до нас – не розумію.

Фігуранти скандалу кажуть, що тільки-но розмістили анонс про прес-конференцію, через декілька годин одному з них вручили підозру.

– Вчора ми розмістили інформацію про те, що готуємо прес-конференцію на якій будемо спростовувати дану інформацію, – додає Пастух. – Після чого ввечері до мене дзвонить слідчий і вручає підозру по ст.263 ч.1. Ще раз повторюю, усі дозволи на зброю у мене є. Що там не так – розбиратиметься слідство.

Для чого пишуть, що я мав ше якусь незаконну зброю – також не розумію.

Продаж і вживання наркотиків

Мережу облетіло відео, змонтоване правоохоронцями, на якому видно, як невідомі особи (обличчя приховано) вживають канабіс. На що організатори прес-конференції стверджують, що «жодної експертизи у жодного працівника охоронної фірми, у жодного члена організації не проводилось».

– З’являється відео, де наш працівник перевозить якийсь ящик і вони (правоохоронці – ред.) говорять, що це канабіс. Ніякого підтвердження цьому немає. Ніякі ящики у нас не вилучалися, – каже Тарас Пастух.

Володимир Камінський з цього приводу розповідає.

– В дійсності, я вчора прийшов додому, почав дивитись ті відео. Знову розмістили якусь інформацію незрозумілу, – що мене і Пастуха Тараса начебто вчора затримали, привезли в суд, обрали якісь запобіжні заходи… Я вам чітко стверджую, ні мене, ні Пастуха у ніякий суд ніхто не возив, ніяких заходів ніхто нікому не обирав. Я не розумію звідки ці бурні фантазії і це «блогерство». Чи це хтось хоче дискредитувати ТзОВ «Роял контракт» чи громадську організацію ветеранів війни – мені не зрозуміло. Можливо комусь не подобається те, що ми тут є, що ми допомагаємо ветеранам війни, що ми допомагаємо діючим військовим…

Кошти, отримані з прибутку фірми, запевняє Камінський, спрямовані усі до копійки, і навіть більше, на допомогу військовим та ветеранам війни.

– Для чого це все робиться і чому – мені на даний момент незрозуміло.

Було представлено також нового керівника ТзОВ «Роял контракт», оскільки після скандалу і обшуків попереднього керівника було звільнено за рішенням загальних зборів учасників Товариства.

протокол

– Я являюсь новим керівником ТзОВ «Роял контракт», я є членом ГО «Тернопільської обласної організації ветеранів війни». Я є ветераном війни. 15 березня приступив до виконання своїх службових обов’язків на охоронній фірмі, – представився Назарій Процаюк.

Зараз охоронна фірма продовжує працювати в штатному режимі.

Скандал довкола висвітлення ситуації у засобах масової інформації

– Будемо оскаржувати те, що на нашому офісі ніяких 10 кг наркотичних речовин не було знайдено, що ніяких підозр у розповсюдженні наркотиків нам не вручали і про те, що особисто у мене не було ніякої незаконної зброї, крім тої, що у мене зареєстрована, – пояснює заступник директора охоронної фірми Тарас Пастух.

Надавати безоплатну правову допомогу членам ГО та керівництву охоронної фірми зголосилась київська адвокатська компанія.

– Усі матеріали надано для ознайомлення правовим консультантам. Відповідні документи та заяви уже готують юристи, – кажуть чоловіки.

Коментувати

Попередня стаття

Боснія – Україна: сумна казка зі щасливим закінченням

Наступна стаття

KOLA та KALUSH випустили одразу дві спільних пісні: “Упіймай моє серце” та “Пам’ятай”