Канікули завершуються: як далі вчитимуться у школах Тернопільщини

Осінні канікули добігають до свого завершення. З понеділка, 2 листопада, діти знову приступлять до навчання.

Втім, з огляду на епідеміологічну ситуацію, актуально постають питання – яким чином надалі здійснюватиметься навчальний процес, чи буде дистанційне навчання, чи діти будуть ходити в школу?

Начальник управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації Ольга Хома пояснила, що рішення про дистанційну форму навчання приймають керівники навчальних закладів разом з педагогічними радами.

Тобто, кожен навчальний заклад самостійно вирішуватиме у який спосіб надалі проводити навчання.

У п’ятницю, 30 жовтня, Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій дозволила проводити навчання у містах, які опинилися в «червоній» зоні карантину.

«Спершу це стосується великих навчальних закладів. Якщо у класі більш як 20 учнів, то вони повинні бути поділені на групи та навчатися почергово. Зокрема, навчання може відбуватися у дві зміни, або почергово. Тобто, одна підгрупа йде до школи в понеділок, а інша – у вівторок. Водночас підгрупа, яка перебуває вдома, дивиться урок дистанційно, — пояснила Ольга Хома.

Якщо ж у навчальних закладах відсутність педагогічних працівників та учнів перевищує 30%, то вони автоматично переходять на дистанційне навчання. Однак, рішення про дистанційну чи очну форму навчання приймають керівники разом з педагогічними радами.

Як наголосила Ольга Хома, відділи освіти, керівники відділів освіти не впливають на навчальний процес, а саме як той чи інший навчальний заклад повинен навчатися у період карантину.

Нагадаємо, у Тернополі осінні канікули тривали з 21 по 26 жовтня включно.
А у районах Тернопільщини у переважній більшості шкіл канікули тривали з 15 до 31 жовтня. Отож, 2 листопада діти знову мають приступити до навчання.

За інформацією Ольги Хоми, від початку цього навчального року у Тернопільській області коронавірусом уже захворіли понад 500 працівників освіти. Станом на 30 жовтня, коронавірусом хворіють 73 освітян.

Читайте також:
Тернопіль наступного тижня виходить з “червоної зони” карантину

Коментувати

Попередня стаття

За партію ЄС «голосували» й ті, хто зараз на заробітках в Європі: у двох селах на Тернопільщині – неприродньо рекордно висока явка виборців

Наступна стаття

За минулу добу на Тернопільщині виявлено 257 нових випадків COVID-19, четверо людей померли