У Тернополі, власне, як і по всій Україні, у розпалі пляжний сезон. Містяни та гості відпочивають на Дальньому або на Циганці.
Щоправда, ажіотаж далеко не такий, як очікувалося. Так, у будні вдень (до завершення робочого часу) на Дальньому пляжі можна зустріти лише два-три десятки відпочивальників. І то більшість – або люди літнього віку, або матері у декреті з дітьми.
«Та яка різниця, де вмирати від спеки – чи на поверсі, чи на пляжі, – каже мама двох дітей Оксана. – Так хоч ближче до водойми, можна в будь-який момент освіжитися».
Від спеки кожен рятується по-своєму.
«Тільки гарячі чай та кава, – ділиться секретом Наталя Явна. – Але якщо є проблеми з тиском чи серцем – цими напоями краще не зловживати… А ще: менше їсти, обов’язково використовувати сонцезахисний крем, носити кепки чи панамки й не перебувати на сонці дуже довго».
З такими порадами не згоден Ярослав Гуль:
«На сонці добре. А «захищають» від спеки холодні – тільки з морозилки – квас і пиво. Але останнє бажано пити ввечері, бо інакше можна раптово захмеліти».
А от лікарі радять наступне:
- Пити 2,5-3 літри рідини – чай, не міцна кава, вода, компот. Можна прохолодні, але точно не з морозилки.
- Повністю відмовитися від алкоголю.
- Обов’язково прикривати голову – панамки, кепки, або спеціальні літні парасольки.
- Використовувати сонцезахисний крем.
- Не перебувати під прямими променями сонця довше 20 хв підряд (особливо в обідню та післяобідню – з 12 до 16-17 год. – пору).
- Зволожуватися – купатися у водоймах, обприскуватися чистою водою, приймати душ кілька разів на день, або ж просто перебувати біля водойм.
- Їсти більше фруктів та овочів, відмовитися від жирної і важкої їжі.
Христина СЛОТА, фото, відео авторки
Читайте також:
У Тернополі облаштували нову локацію для проведення весільних церемоній (ФОТО)
Коментувати