Шеврони – це не тільки елемент форми військовослужбовців та силових структур.
Сьогодні вони отримали набагато ширше розповсюдження, й шеврони на замовлення мають значний попит. Їх найчастіше використовують:
- спортивні команди – для ідентифікації учасників під час змагань;
- навчальні заклади – щоб підкреслити приналежність учнів чи студентів до певного ліцею, гімназії, коледжу або ВНЗ без необхідності у носінні форми;
- підприємства різних сфер − нашивки сприяють створенню фірмового стилю та покращенню корпоративної культури.
Крім цього, шеврони застосовуються у клубах за інтересами – для мотоциклістів, велосипедистів, туристів, яхтсменів. Часто стильні нашивки виконують роль декору на одязі, на них може бути нанесене декоративне зображення чи символіка бренду. Ще одна функція – рекламна: нашивки можуть роздаватися під час промоакції, даруватися клієнтам на згадку про співробітництво з компанією.
З яких матеріалів здійснюється виготовлення шевронів, та якої форми вони бувають?
Найчастіше це:
- Жакард. Екземпляри з нього відзначаються щільністю та міцністю.
- Тканинні нашивки. Цупка тканина є фоном для нанесення зображень та написів.
- Штучна шкіра. Особливістю виробів з неї є показний стильний вигляд.
- Полівінілхлорид. ПВХ шеврони довговічні й стійкі до зношування.
Ткані жакардові нашивки виходять точними й красивими. У них зображення з фоном тчеться єдиним полотном, тому можна з легкістю виткати дрібні деталі макета. Це надає жакардовим шевронам більш естетичний вигляд і довговічність. Краї обробляються оверлоком, що підвищує зносостійкість. Для кріплення передбачена флізелінова або термоклейова підкладка (вони приклеюються до виробу за допомогою термопреса.
Модифікації з тканини – оптимальне поєднання ціни та якості. На основу з більш чи менш щільної тканини наносять зображення, потрібне замовнику.
Виготовлення нашивок зі штучної шкіри проводиться методом гарячого тиснення за допомогою металевого кліше, без використання або з використання фарби. Також при невеликих тиражах використовується термотрансферний метод друку із застосуванням фарби, без тиснення. Моделі зі штучної шкіри підійдуть для джинсового, спортивного, дитячого одягу, для речей ручної роботи та в’язаних виробів.
Зразки з ПВХ добре зберігають форму, стійкі до ультрафіолетових променів, надають дуже широкі можливості для дизайну.
Щодо конфігурації, вона може бути квадратною, прямокутною, трикутною чи багатокутною, круглою, овальною тощо. Популярні військові шеврони на замовлення у формі щита.
Які способи можуть застосовуватися при виробництві?
Існують дві технології виготовлення текстильних нашивок – сублімаційний друк та вишивка. У першому випадку на тканину наноситься полімерна фарба, яку наплавляють на основу під впливом високих температур. Перевагою цього методу виду нанесення є його економічність. У другому − зображення й написи наносяться за допомогою машинного вишивання нитками різних кольорів. Іноді для більшої деталізації та незвичайного вигляду ці способи можуть комбінуватися в одному виробі.
Нашивки з ПВХ виробляються шляхом відливання полівінілхлоридної маси. Спершу створюється форма для відливання, яка повторює контури та деталі майбутнього шеврона. Наступний етап − лиття ПВХ. У підготовлену форму заливають розплавлений ПВХ, що дозволяє надати виробу високої деталізації. Після завершення лиття та охолодження шеврона на його зворотний бік можуть нанести липкий шар, призначений для кріплення до різних поверхонь.