Питання про матові та глянцеві фотографії може бути суб’єктивним. Це залежить від ефекту, місця зйомки, теми та стилю.
Проте є кілька основних характеристик кожної з них, які важливо знати. І матовий, і глянцевий папір чудово підходять для фотографій. Жоден з них не кращий. Все залежить від конкретних характеристик і від того, як вони впливають на ваші знімки. Це також залежить від ваших особистих уподобань.
Чорно-білі та кольорові фотографії
При виборі паперу для чорно-білих фотографій матове покриття часто працює краще. Якщо ви віддаєте перевагу блиску та насиченості глянцевого паперу, у нього все одно є свої переваги. Наприклад, якщо ви друкуєте зображення високої чіткості або великі плакати. Для кольорового друку глянцевий папір забезпечує глибоку насиченість та контрастність. Фотографи на заходах зазвичай друкують кольорові фотографії на глянцевому папері.
Будьте уважні до відблисків
Не забудьте врахувати відблиски та відображення, які ви отримаєте під час використання глянцевого паперу, особливо якщо він знаходиться за склом. Якщо ви хочете мінімізувати відблиски від глянцевих фотографій, спробуйте напівглянцевий папір. Для отримання яскравих кольорів та візуальної привабливості вибирайте матовий папір. Це особливо важливо, якщо ви збираєтеся виставляти свої фотографії на професійному рівні.
Яка якість краща?
Можливо, ви ставите питанням: глянцеві або матові матеріали краще за якістю? Знову ж таки, це залежить від переваг і сфери застосування. Ви також отримаєте різні результати, якщо використовуватимете високоякісний друк порівняно з дешевшою альтернативою. Глянцеві фотографії дозволяють набути першокласного вигляду, але класичний матовий ефект вражає уяву. Найкращий спосіб порівняти – надрукувати зображення на обох типах паперу. Порівнюючи їх, ви зможете побачити, як змінюється фотографія залежно від оздоблення.
Недоліки глянцевого фотопаперу
Незважаючи на свою популярність, глянцевий друк не ідеальний для всіх ситуацій. Якщо ви хочете вставити знімки в кадр або продати, є деякі недоліки. На блискучому шарі залишаються відбитки пальців. Це робить його непридатним для друку, до якого часто торкатимуться.
Поверхня глянцевих відбитків також відбиває багато світла. Це може ускладнити перегляд зображення під певним кутом. Якщо ви хочете вставити фотографії в рамку, слід враховувати. Глянцеві фотографії можуть прилипати до скляних рамок. Але вони є чудовим вибором, якщо ви обрамляєте знімки високої чіткості без скла. Але якщо додати зверху скло, ви отримаєте ще більше відблисків та відбитків.
Якщо вам потрібні великі відбитки фотографій, глянцеві фотографії можуть виявитися не найкращим вибором. Глянцевий фотопапір найкраще підходить для невеликих відбитків.
Недоліки матового фотопаперу
На матовому папері кольори та контрастність будуть менш насиченими та дещо приглушеними. Ви помітите, що ваші зображення можуть виглядати менш яскравими, якщо порівняти їх з глянцевим папером. Купити такий фотопапір ви можете на сайті: https://mak.trade/fotopapir-matoviy/.
Під час друку на матовому папері ваші фотографії також будуть менш різкими. Для таких знімків, як портрети, слід враховувати. Якщо вам потрібні чіткість друку з високою роздільною здатністю, матовий папір може виявитися не найкращим вибором.
Коментувати